Menu

PRZEżycie i inne przypadłości

Ze względu na nadmiar czasu i natłok myśli postanowiłam podzielić się z Wami tym wszystkim co nas drażni, bawi i skłania do refleksji. Będzie trochę zabawnie, czasem poważnie. Mam nadzieję, że będzie ciekawie :

Jest granica

ciotkaeliza

  Od jakiegoś czasu tabloidy informują że nasz najlepszy piłkarz podpisał kontrakt z Bayernem, będzie zarabiał 15 milionów rocznie a za gole będzie premia i może zarobić nawet 22 miliony.  Jakiś inny piłkarz podpisał kontrakt na 38 milionów a ten nasz dostał propozycję z Chin na 40 milionów.  Tak samo zarabiają prezesi banków czy spółek skarbu państwa. I po co im to ?  Po co komu zarabiać 3 tysiące na godzinę jeśli jest tylko człowiekiem, takim jak i ten który zarabia średnią krajową ? Może kupić sobie co tylko chce, ale i tak wszystkiego nie kupi, może wybuduje dom - pałac z basenem, ze złotym sedesem, ze służbą. Co z tego jak  ma tylko jedno życie, w każdej chwili może zachorować, zostać niepełnosprawnym.A na koniec dostaje sprawiedliwie tyle co wszyscy, działkę 2mx1m, i nawet jeśli ta działka znajduje się na Wawelu, to co z tego?

Komentarze (8)

Dodaj komentarz
 • ilenka50

  Jest taki film "Chciwość". To o ostatnich godzinach przed wybuchem tego ostatniego amerykańskiego kryzysu. Własnie tam pada pytanie, które Ty zadajesz. Facet odpowiada, ile płacił za obiad, ile za fryzjera.
  Moim zdaniem to jest obrzydliwe. Na świecie ludzie umierają z głodu, jest tyle biedy. Za torebkę jednej czy drugiej panny ktoś może żyć przez rok. Chore to wszystko.

 • ciotkaeliza

  Tak jakby niektórzy ludzie byli gorszej kategorii.

 • kolewoczy

  Od dawna uważam, że stawki piłkarzy i niektórych innych sportowców, podobnie jak stawki aktorów są z kosmosu. Niestety, jak się wyrwałam z tym zdaniem, to oberwałam, że to nie moje pieniądze, więc zazdroszczę nie wiadomo dlaczego. A ja tylko uważam, że to bez sensu, tak jak i Ty.

 • kolewoczy

  Choler, nie Ty jesteś bez sensu, tylko tak samo uważam, że to jest bez sensu ;-) Jaki ten polski jest zdradliwy ;-)

 • ciotkaeliza

  No nie wiem czy nie nasze pieniądze, czy nie wszyscy się jakoś składamy na te fanaberie wybrańców. / a język mamy giętki/

 • kobietawbarwachjesieni

  Pytanie bardzo zasadne i warte przemyślenia. Tylko co te przemyślenia dadzą?

 • ciotkaeliza

  Gdyby wszyscy przemyśleli to pewnie by dało.

 • merypodrozniczka17

  Cała prawda w tym co napisałaś. Tylko że niektórzy jeszcze o tym nie wiedzą ;)

© PRZEżycie i inne przypadłości
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci