Menu

PRZEżycie i inne przypadłości

Ze względu na nadmiar czasu i natłok myśli postanowiłam podzielić się z Wami tym wszystkim co nas drażni, bawi i skłania do refleksji. Będzie trochę zabawnie, czasem poważnie. Mam nadzieję, że będzie ciekawie :

Przyjaciółka i inne...

ciotkaeliza

Zdjcie1133

 Jestem posiadaczką starego domu. Podczas jego remontu, na strychu w kąciku w tekturowym pudle znalazłam gazety, Przyjaciółka, Zarzewie, Świerszczyk / dla dzieci/ Płomyk, Płomyczek. Ile tam fajnych wierszyków, kolorowych rysunków, poradnik dla chłopców jak zrobić latawiec,dla dziewczynek w co się ubrać. Zabawy, rebusy, zgadywanki. Murziłka to chyba miesięcznik / taki świerszczyk tylko napisany w języku rosyjskim.

Zdjcie1134

 Zdjcie11373

Zdjcie1135

Zdjcie1139Zdjcie1141Zdjcie1142

 

Zdjcie11441

Zdjcie11381

Zdjcie11471Zdjcie1148

 Przyjaciółka różni się od tej obecnej, kiedyś była dużo większa i pisana na zwykłym papierze.Jeśli chodzi o treść to wydaje mi się że w tych starych było więcej reportaży, różnych porad, lekarskich, prawnych, kulinarnych. Ja wiem że w dzisiejszych też niczego nie brak ale obecnie wszędzie dominuje reklama wszystkiego i to powoduje że gazety są jakby tym zaśmiecone / tak jak i radio, telewizja, czy internet/

Zdjcie1151

Zdjcie1150

Zdjcie1152

Zdjcie1153

Zdjcie1154

Zdjcie1155

 

Zdjcie1157

Zdjcie1158

Zdjcie1160

Zdjcie1161

Zdjcie1163

Zdjcie1164

Takie to skarby odziedziczyłam, przeglądnę je i pewnie znów wyniosę na strych.

 

 

 

 

 

 

Komentarze (9)

Dodaj komentarz
 • ninelnsg5

  Czasem dobrze powrócić do czasu przeszłego.
  Patrzyłam na te Twoje pamiątki z rozrzewnieniem!

 • ciotkaeliza

  Dzięki że tu zaglądnęłaś, mnie też ta makulatura wzruszyła.

 • kolewoczy

  O, też przejrzałam te zdjęcia i Bobika pamiętam :-)))) Indyczkę też pamiętam :-))) Może kiedyś, za kolejnych lat kilkadziesiąt, oddasz do muzeum jako zabytek! Niestety, żadnych współczesnych kolorowych czasopism nie kupuję i nie czytam. Są okropnie nudne z tymi obrazkami bez treści.

 • annazadroza

  Pamiętam! Jakie wspomnienia z dzieciństwa i młodości się kojarzą:) Mam nawet "Przyjaciólkę" z lat 30-tych, u babci w szafie była :) Dzięki:)

 • ciotkaeliza

  kolewoczy / Poczytam, powspominam, ładnie zapakuję i wyniosę na strych, na pamiątkę dla potomnych bo szkoda mi wyrzucić. Masz rację że współczesne czasopisma są nudne, pełno informacji która piosenkarka czy aktorka z kim i gdzie, a reszta kremy i tabletki.

 • ciotkaeliza

  annazadroza/ mnie te gazety też ucieszyły, jak wszystko co przypomina młode lata.

 • babciabezmohera

  Piękny historyczny wpis. Z przyjemnością powspominałam.

 • fotoart-1

  Niektóre te gazety czytałam jako dziecko i nastolatka.

 • merypodrozniczka17

  Murziłki kiedyś, w komunizmie, były w szkołach dawane za darmo. Szkoła otrzymywała stosik tych kolorowych czasopism i dawała uczniom do nauki języka rosyjskiego. Przyjaciółkę mama prenumerowała. Wszystkie te pisma pamiętam. Elizo, masz rację, zachowaj je dla przyszłych pokoleń, wnuków, prawnuków...

© PRZEżycie i inne przypadłości
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci